Vytíženost mladých hráčů v Kooperativa NBL

V základní části letošního ročníku Kooperativa NBL dostali čeští hráči pod 23 let (mladíci) prostor z možných 77 265 minut na 10 235 minut, což je lehce přes třináct procent času. Nejvyšší část zabrali domácí hráči starší 23 let, kteří odehrál 48 % času a zbytek tedy 38 % prostoru na palubovce připadlo cizincům.


Když však z rovnice odstraníme tři týmy, které nejvíce dávají prostor mladíkům, statistiky se ještě výrazněji změní. Pokud nepočítáme minuty Opavy, Děčína a USK, kteří vsází téměř výhradně na Čechy, a i na mladíky, spadne minutáž hráčů pod 23 let na 11 % celkového času a něco přes šest a půl tisíce minut. V této tabulce kralují cizinci, kteří si pro sebe ukrojili polovinu hracího času a zbytek tedy 39 procent patří starším domácím hráčům.

Nejvíce v letošním ročníku NBL dávali mladým prostor na USK, druhé je v závěsu Brno a třetí s mírným odstupem Pardubice. Přes tisíc minut mladíkům přidělili ještě v Jindřichově Hradci a Opavě. Na opačném konci tabulky jsou Svitavy, Kolín a Ústí nad Labem.

Pokud se podíváme na celkové minuty domácích hráčů, vládne NBL Děčín s Opavou, za kterými je USK. Naopak nejméně minut dostávají Češi v Ostravě, Kolíně a ve Svitavách.