ČBHA: To jsme my

ČBHA neboli Česká basketbalová hráčská asociace chce chránit zájmy a práva svých členů, kterými jsou profesionální i amatérští basketbalisté v ČR. Nezaměřuje se jen na aktivní hráče, ale stará se i o bývalé hráče pod bezednými koši. ČBHA spolupracuje s podobnými organizacemi napříč Evropou, basketbalovými orgány v ČR a ostatními hráčskými asociacemi z jiných sportů.

 

VÝKONNÝ VÝBOR ČBHA

 Předseda ČBHA

Pavel je současný hráč šampiona domácí soutěže ČEZ Basketball Nymburk s bohatými zkušenostmi ze zahraničí, především z nejlepší ligy Evropy, španělské Endesa Ligy. Působil v Obradoriu a také Estudiantes Madrid. Ukázal se také v Belgii, když nastupoval část sezony v Charleroi. Je dlouhodobý reprezentant České republiky už od mládežnických kategorií a s reprezentací absolvoval například poslední úspěšný EuroBasket v Lotyšsku nebo Olympijskou kvalifikaci v Bělehradě.

 

 

 

 Členka Výkonného výboru

Michaela je bývalá profesionální basketbalistka, jedna z nejúspěšnějších basketbalistek „zlaté generace“ našich žen. Ve sbírce jí nechybí ani dvě zlaté medaile – z MS juniorek 1999 a z ME žen 2005. Navíc se zúčastnila dvou Olympijských her v Athénách 2004 a Pekingu 2008, kde skončila reprezentace na pátém, respektive sedmém místě. V loňském roce jako hrající trenérka dovedla Česko k historickému vítězství na Mistrovství světa v basketbalu 3×3.

 

 

 

Člen Výkonného výboru

Jakub je odchovanec Chomutova a dlouholetý kapitán BK ARMEX Děčín. S reprezentací se podíval na EuroBasket 2007 a pomohl k postupu na EuroBasket 2013. V domácí lize má na kontě například dvě stříbrné medaile z posledních dvou let. Ve volném čase se věnuje charitativní činnosti svou nadací Koubasket.

 

 

 

AMBASADOŘI

Ambasadorka ČBHA

Veronika je vicemistryně světa z roku 2010 z Karlových Varů a kapitánka Česka na EuroBasketu 2013 se může pochlubit zkušenostmi ze zahraničních angažmá v Polsku (CCC Polkowice, Energy Toluň) a Bulharsku (Dunav Econt Ruse). Hráčskou kariéru ukončila po sezoně 2015/16.

 

 

 

Ambasador ČBHA

Petr je dlouholetá opora ČEZ Basketball Nymburk, se kterým sbíral kromě domácích titulů i bohaté zkušenosti v evropských pohárech jako je Eurocup, ULEB Cup, VTB Liga a v letošní sezoně i v Lize Mistrů. S národním týmem absolvoval EuroBasket 2007, 2013 a 2015. V roce 2016 hrál Olympijskou kvalifikaci v Bělehradě.

 

 

Ambasadorka ČBHA

Eva je jednou z nejlepších českých basketbalistek posledních let. Kromě titulu juniorské mistryně světa z roku 1999 má ve sbírce také evropské stříbro 2003 a zlato 2005, stejně jako stříbro z domácího MS 2010. Zúčastnila se i dvou Olympijských turnajů 2004 v Athénách a o čtyři roky později v Pekingu. Kromě titulů v domácí lize s Brnem a později USK Praha má na kontě i titul z Euroligy v roce 2006 a o rok dříve byla zvolena třetí nejlepší basketbalistkou Evropy.